Nehoda

Mladíci uhořeli při nehodě. Rodiče žalují Teslu za rychlé auto

Mladíci uhořeli při nehodě. Rodiče žalují Teslu za rychlé auto
Zdroj: Tesla

Dva osmnáctiletí kluci v květnu tragicky zahynuli při dopravní nehodě. Na padesátce se hnali rychlostí 185 km/h, elektromobil Tesla Model S se řidiči vymkl kontrole a narazil do zdi, oba mladíci v něm uhořeli. Rodiče jednoho z nich se teď rozhodli zažalovat automobilku, vůz podle nich neměl jet tak rychle.

Rodiče Edgara Monserratta Martineze z Floridy tvrdí, že za smrt jejich syna při dopravní nehodě může elektromobil Tesla Model S. Podle nich vůz po havárii moc rychle vzplál a navíc jel mnohem vyšší rychlostí, než mu měl dovolit naprogramovaný omezovač. Tento týden na Teslu podali žalobu. Jako první o tom informoval portál Ars Technica.

Související obsah

Tragická nehoda se stala vloni 8. května ve Fort Lauderdale na Floridě. Tři spolužáci, kteří měli 16 dní do maturity, se v Tesle proháněli po bulváru podél pláže. Po silnici, kde platí limit 50 km/h, letěli 185 km/h. Řídil Edgarův stejně starý kamarád Barrett Riley, Edgar seděl na místě spolujezdce. Mladý řidič ale vůz neukočíroval, stihl přibrzdit, ale ve smyku dvakrát narazil do zdi a sedan začal hořet. Oba kluci v autě uhořeli. Třetího pasažéra náraz vymrštil z vozu, což mu zachránilo život.

Martinezovi tvrdí, že elektromobil neměl být schopen tak vysoké rychlosti. Pár měsíců před tím v něm totiž Barretta Rileyho chytili policisté, když jel na osmdesátce přes 180 km/h. Barretovi rodiče pak nechali ve vozu instalovat omezovač rychlosti nastavený na 135 km/h.

Související obsah

Omezovač programovali přímo technici Tesly. Podle žaloby ho ale krátce na to zase odpojili při běžné kontrole v servisu. Bez vědomí majitelů.

Pozůstalí dávají Tesle za vinu i požár auta. Jejich právníci upozorňují na předchozí problémy Modelu S. Jeho baterie jsou podle nich při nehodách náchylné k extrémním požárům, které se nedají včas uhasit. Právníci tvrdí, že to potvrzuje hned několik případů po celém světě. Tesla podle nich neudělala dost, aby rychlému šíření požárů zabránila.

"Naše myšlenky jsou i nadále s rodinami postiženými touto tragédií," vzkázala společnost Tesla. "Bohužel, žádné auto nedokáže odolat nárazu v tak vysoké rychlosti,“ doplnila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události