Silnice

Silnice jsou v zimě samá díra. V ohrožení nejsou jen pneumatiky

Díry na cestách jsou teď na každém kroku. I ementál by mohl českým silnicím závidět. Může za to mráz, který mění vodu zateklou do trhlin v asfaltu v led.

Například některé silnice na Vysočině mají výmoly hluboké i více než třicet centimetrů. Na jednom místě je v cestě i deset děr.

V těchto jámách už nejde jen o pneumatiky. Řidič v nich může poškodit ráfek i další části auta včetně podvozku. "V posledních dnech k nám do autoservisu vozí auta, která mají vytlučené čepy, poškozenou geometrii a někdy i proražené pneumatiky," popisuje automechanik Petr Zacha.

Problémy jsou ve městech i mimo ně. Kvůli mrazům střídajícím se s oblevami, se situace zatím nezlepší. Provizorní látání děr začne teprve, až to počasí dovolí.

"Začne se alespoň provizorně používat studená směs. A v podstatě se ty díry budou látat," řekl mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek.

Provizorní opravy budou třeba jen Jihlavu stát odhadem desítky tisíc. Další peníze pak město zaplatí na jaře, kdy se silnice budou opravovat znovu a pořádně.

pan, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události