Dálnice

Dálnice D49 se jen tak nedočkáme! Stavbu blokují průtahy

Slibované dálnice D49, která má propojit střed Moravy se Slovenskem, se řidiči nejspíš jen tak nedočkají. Nejvyšší správní soud totiž přípravné práce přerušil poté, co vyhověl stížnostem ekologických aktivistů.

Dálniční křižovatka u Hulína je rozestavěná už několik let. Přitom v prvním úseku k Holešovu a dále k Fryštáku - se mělo už dávno jezdit.

Jenomže výstavba důležité dálnice, která má být alternativou k D2 mezi Brnem a Bratislavou, neustále stojí. Stavbu zbrzdil výskyt 17 druhů chráněných živočichů, včetně křečka polního. Přitom už to vypadalo, že po loňském verdiktu brněnského krajského soudu se konečně začne stavět - soud totiž zamítl další žalobu aktivistů a dal tak zelenou pro přípravné práce.

Související obsah

Ekologický spolek Egeria ale uspěl s kasační stížností, ve které mimo jiné napadl udělenou výjimku pro Ředitelství silnic a dálnic. To teď bude muset čekat na nové soudní rozhodnutí. Na napojení na dálniční síť tak dál čeká i obří průmyslová zóna u Holešova, která tam zeje prázdnotou už deset let! Její špatná dostupnost je jednou z překážek, proč o ni zájemci, až na výjimky, nemají zájem. Zlínský kraj přitom tento megalomanský projekt vyšel na stovky milionů korun.

hru / TV Nova, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události