Domácí

Na hlavním teplickém tahu ujíždí svah, opravy mohou zabrat i roky

Na čtyřproudé silnici na Teplicku ujíždí svah a hrozí tam sesuvy. Důvodem může být stoupající podzemní voda. Situaci už řeší Ředitelství silnic a dálnic ČR. V ohroženém úseku u Hostomic je provoz sveden jen do dvou pruhů. Omezení prý může trvat až dva roky.

Omezení u Hostomic na Teplicku trápí řidiče. Čtyřproudá silnice 1/13 je svedena jen do dvou pruhů, v tom omezeném prý hrozí kvůli nestabilnímu podloží sesuvy půdy. Podle Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) se svah pod silnicí hýbe.

"Byly odhaleny i trhliny v tělese násypu, nyní je v pohybu zhruba 100metrový úsek svahu mezi silnicí první třídy a nedalekým zatopeným lomem," sdělil mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Odborníci zatím neví, proč se půda pod silnicí začala hýbat. Mohlo jít o vzestup hladiny spodních vod v nedalekém lomu. Průzkumy podloží zřejmě budou trvat až rok a půl. Pro řidiče to znamená, že dopravní omezení u Hostomic jen tak nezmizí. Může tam zůstat prý až dva roky.

Související obsah

Podle ŘSD není v tuto chvíli jasné ani to, kolik bude stát sanace svahu a oprava vozovky. Silnice je přitom hlavní tepnou napříč velkými městy Ústeckého kraje. Ve špičce by se tam mohly podle policie tvořit kolony.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události