Předjíždění

"Div jsem nesjel ze srázu!" Školní autobus minul kamion o zrcátka

Video, na kterém řidič české společnosti předjíždí u hraničního přechodu Strážný přes plnou čáru a jen centimetry ho dělí od srážky s protijedoucím autobusem, vyvolalo obrovskou vlnu emocí. Řidič autobusu doufá, že šofér kamionu bude potrestán. Firma, pro kterou jezdí, se k jeho jízdě prý ale vyjádří až po víkendu.

Naprostá ignorace všech dopravních předpisů. Šofér české přepravní společnosti předjížděl na německé silnici v zúžení jiný kamion. Od srážky se školním autobusem ho dělily jen centimetry.

"Musel jsem autobus strhnout úplně na pravou stranu, chybělo málo a sjel bych ze srázu. Míjeli jsme se s tím kamionem opravdu těsně o zrcátka," popsal řidič autobusu Franz Heinzl, jak málo chybělo ke srážce.

Jen díky náhodě neskončilo předjíždění ještě větší tragédií. Řidič autobusu jen o pár minut dříve vyložil děti v nedalekém Freyungu. "Kdybych měl v tom autobuse děti, tak by to byla mnohem větší zátěž a pravděpodobně bych nedokázal srážce zabránit," myslí si Heinzl.

Související obsah

S autobusem jezdí Heinzl už přes 30 let. S takovým chováním profesionálního řidiče kamionu se prý ještě nesetkal. Šofér navíc neměl v levém pruhu co dělat. V celém úseku stoupání totiž platí pro nákladní auta zákaz předjíždění.

Jednatel kamionové přepravní firmy je prý momentálně v zahraničí a vyjádří se až po víkendu. "Nás to samozřejmě mrzí, ale to je tak jediné, co k tomu teď řeknu," uvedl jednatel společnosti Mikostar logistics Miroslav Vítek.

"Doufám, že bude potrestaný a dostane minimálně tříměsíční zákaz řízení," uvedl Heinzl. Jízdou českého řidiče se zabývají jak čeští, tak němečtí policisté. Šoférovi hrozí i několikaletý zákaz řízení na území Německa.

Další řidič kamionu havaroval na D46 u Prostějova. Dálnice mu byla úzká, kličkoval z pruhu do pruhu. Jeho jízda nemohla skončit jinak než nehodou. Řidič kamionu nezvládl levotočivou zatáčku, vyjel ze silnice a pokračoval dál příkopem desítky metrů.

"U řidiče havarovaného automobilu provedli dechovou zkoušku, která ukázala hodnotu 3,2 promile," sdělil policejní mluvčí František Kořínek. To odpovídá tři čtvrtě litru vodky nebo dvěma a půl litrům vína. Podle informací TV Nova měl policistům tvrdit, že se alkoholu napil až poté, co se vyboural. Policisté už muže obvinili z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až tři roky vězení.

Vladimír Hoť/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události