Počasí

VIDEO: I tohle umí sníh a ledovka! Řidiči ve Zlíně 'hráli s auty kuželky'

Tohle nejsou záběry z Ruska, ale ze zlínského sídliště Jižní Svahy. Počasí tam nadělalo spoustu problémů desítkám řidičů, kteří se v pondělí po ránu marně snažili vyjet na cestu do práce. Na čerstvém a umrzlém sněhu nedokázali svoje auta ovládnout.

Auta kloužou po namrzlém sněhu jako curlingové kameny, řidiči marně stojí na brzdách, marně točí volantem. Další lidé pobíhají kolem a snaží se neovladatelné vozy zastavit rukama. Všechno je zbytečné.

Situace může vypadat zábavně, ale pro lidi na sídlišti to byly spíš okamžiky hrůzy. Jak je vidět na záběrech, auta narážejí o sebe a zastavují se až o další překážky.

Související obsah

Pondělní sněžení způsobilo ve Zlíně výrazné komplikace. “V jednom okamžiku mělo problém asi devět aut, ale v průběhu dopoledne to mohlo být zhruba třicet aut, která se nedostala nahoru, ani dolů,“ popsala situaci v Zelinově ulici v sídlišti Jižní Svahy autorka záběrů Kateřina Surá.

Sama se kvůli zoufalé situaci na silnicích nedostala do práce. Jiní řidiči to ale zkoušeli, přestože bylo evidentní, že výjezd z parkoviště není možný. Marné byly i pokusy o následné posypání vozovky.

Související obsah

Potíže byly po celém Zlíně, ale i na dalších místech východní a jižní Moravy. Některé úseky byly nesjízdné, neprojely ani spoje MHD. Řidiče vysvobodilo až odpolední tání.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události