Domácí

Zničené značky i rekordní množství soli! Zima se silničářům prodraží

Silničáři už vědí, že pro ně bude letošní zima extrémně drahá. Nejenže na silnice už teď vysypali více posypových materiálů než v uplynulých letech, ale mnohem více zaplatí i třeba za obnovu přes zimu poškozených dopravních značek a dalšího bezpečnostního značení okolo silnic.

Poškozené nebo úplně zničené dopravní značky, patníky i sněhové směrovky. Není téměř silnice, kde by nebyly problémy.

Třeba mezi Jihlavou a Smrčnou napočítal reportér TV Nova desítky úplně vylomených patníků. "V letošní zimě tyto doplňky k silnicím jsou v horším stavu," potvrdil ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Jan Míka.

Může za to současná extrémní zima. Na zledovatělých vozovkách se více bourá a odnáší to právě bezpečnostní značení podél silnic. Také silničáři svými pluhy během zimní údržby značky a patníky na zasněžených užších silnicích mnohem častěji vyvrací.

"Dopravní značení kolem komunikací je z hlediska bezpečnosti a plynulosti provozu velice důležité, proto jakékoliv poškození těchto dopravních značek může způsobit velké problémy," vysvětlila mluvčí policie Dana Čírtková.

Související obsah

I to bude stát silničáře oproti předešlým zimám pořádný balík peněz navíc. Jen na Vysočině půjde podle odhadů o desítky tisíc korun. Navíc silničáři po celé republice už teď použili na silnice dvakrát tolik posypových materiálů, než spotřebovali loni. Jde podle nich dokonce o nejhorší zimu za posledních 10 let.

David Pik / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události