Pokuta

Dostal pokutu za jízdu bez dálniční známky. Auto přitom vezl na vozíku

Po neuvěřitelných dvou letech přišla muži ze slovenských Šenkvic pokuta za to, že jel po dálnici bez dálniční známky. Když si prohlédl snímek z kamery, zůstal v šoku. Úřad chce 150 eur (skoro 4000 korun) za auto, které se dálnice ani nedotklo. Muž ho vezl na přívěsném vozíku. Na případ upozornila televize Markíza.

Muž ze Slovenska si v roce 2016 koupil malý Smart a na přívěsu si ho vezl domů. S městským vozítkem ani nikdy neplánoval jezdit po dálnici. Přesto dostal vysokou pokutu za jízdu bez dálniční známky.

Kamery na mýtné bráně totiž nerozeznaly, že se auto veze na vozíku, a automatický systém dal příkaz na uhrazení pokuty. Úředníci, kteří pokutu vyřizovali, si ničeho nevšimli. I když je na snímku z kamery jasně vidět, že auto se veze na přívěsu.

Související obsah

Muž se pokoušel úřad na chybu upozornit, ale státní dálniční společnost, která na Slovensku pokuty vybírá, zůstávala neoblomná. “Řekli mi, že jednoznačně musím uhradit pokutu, jinak mi pošlou exekutora,“ popsal Slovák pro TV Markíza.

Nakonec se povedlo společnost o omylu přesvědčit. “Při vyhodnocování kamerového systému došlo k neúmyslnému omylu,“ vzkázala řidiči dálniční společnost a připojila i omluvu.

Související obsah

Neprávem trestaný muž teď ale musí napsat odvolání a oficiálně požádat o zrušení pokuty.

TN.cz / TV Markíza,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události