Krádež

Policie po mezinárodním summitu hledá 300 aut. Hosté je nevrátili

Policie po mezinárodním summitu hledá 300 aut. Hosté je nevrátili
Zdroj: Profimedia

Policie v Papui-Nové Guineji hledá téměř 300 vozů, které byly propůjčeny účastníkům loňského summitu společenství pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC). Luxusní flotila byla dovezena, aby hosté měli v chudé zemi potřebný komfort.

V hlavním městě Papui-Nové Guineji sestavili zvláštní policejní jednotku, která pátrá po ztracených autech. Ta záhadně zmizela po loňském mezinárodním summitu, píše BBC. “Jde o 284 vozů, které byly zapůjčeny účastníkům během summitu APEC a dosud nebyly vráceny," potvrdil v úterý policejní šéf Dennis Corcoran.

Ve flotile byly fordy, landcruisery, mazdy i mitsubishi. Nejluxusnější auta policie má. “Čtyřicet vozů značky Maserati a tři vozy značky Bentley jsou v pořádku uzamčené ve starém přístavišti,“ potvrdil Corcoran.

Související obsah

S ostatními auty to bude nejspíš horší. Policie už potvrdila, že devět vozů bylo ukradeno a další našla s chybějícími díly nebo vážně poškozená.

Tichomořská země má 7,3 milionu obyvatel, většina z nich živoří pod hranicí chudoby. Potýká se s etnickými konflikty i vysokou kriminalitou. Vláda si od listopadového summitu APEC slibovala, že přiláká investice a přitáhne mezinárodní pozornost.

Související obsah

Média a aktivisté ale význam mezinárodní akce pro chudou tichomořskou zemi zpochybňovali. Stovky oficiálních aut pořízených pro účastníky setkání pro ně byly jedním ze symbolů plýtvání. Pořádání obřího summitu nakonec vyčerpalo rozpočet země tak, že musela požádat o finanční pomoc od jiných států.

O bezpečnost účastníků se staraly jednotky z USA, Austrálie a Nového Zélandu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události