Škoda Auto

780 milionů za 1300 škodovek. Stát rozjel obří obměnu vozového parku

780 milionů za 1300 škodovek. Stát rozjel obří obměnu vozového parku
Zdroj: Profimedia

Čeští úředníci budou jezdit ve škodovkách. Mladoboleslavská automobilka totiž vyhrála sedm z osmi kategorií obří státní zakázky na obměnu vozového parku a během následujících dvou let dodá ministerstvům a jejich podřízeným institucím 1370 aut různých modelových řad a specifikací.

Obří státní zakázka má hodnotu přes 784 milionů, jde tak o jednu z největších veřejných soutěží na nákup nových vozů v Česku. Supertendr vypisovalo ministerstvo financí, které poptávalo nové vozy pro 10 ministerstev a jejich podřízené organizace. Dohromady pro 139 státních institucí.

Škoda Auto podle podepsaných smluv poskytne státním orgánům zhruba 1 370 aut v celkové hodnotě 784 300 000 korun. V sedmi kategoriích bude Škodovka postupně dodávat modely Fabia Combi, Octavia, Octavia Combi, Octavia Scout, Superb, Karoq a Kodiaq.

Prvních 30 vozů Škoda Octavia Combi Ambition 1,6 TDI/85 kW převzala vězeňská služba.

Úřednická auta zahrnují řadu prvků volitelné výbavy, kterou si zadavatel nadiktoval. Jedná se například o navigaci, parkovací senzory a u některých kusů i střešní nosiče, tažné zařízení nebo sněhové řetězy.

Ke všem dodaným automobilům dostane stát předplacený servis na 5 let, či 150 000 ujetých kilometrů.

Související obsah

Podle automobilky zajistil úspěch v supertendru hlavně výhodný poměr mezi pořizovací cenou a užitnou hodnotou. A také poměrně nízké servisní náklady. Body ve výběrových řízeních sbírá i za slušnou spolehlivost a také kvůli tomu, že si škodovky ve svých třídách drží cenu lépe než většina konkurentů, což je zásadní ekonomický parametr při kalkulaci obměn vozových parků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události