Odtah

VIDEO: Muži odtahovali auto, zamkl se v něm a odmítal vylézt!

Z centra Prahy každý den služby odtáhnou desítky aut. Tentokrát se ale městští strážníci museli vypořádat mladíkem, který se rozhodl auto bránit vlastním tělem. Přestože už bylo naloženo na plošině, sedl si do něj a zamkl.

Hlídka strážníků si ve středu všimla osobního auta, které stálo v Dlouhé ulici v Praze 1, přestože nemělo povolení k parkování. V autě ani nikde poblíž jeho řidič nebyl, proto strážníci rozhodli o odtahu. Jenže ve chvíli, kdy přivolaná odtahovka auto naložila, se majitel objevil.

"Muž přijel na samovyvažovacím vozítku, opřel ho o odtahové vozidlo a vyskočil na plošinu, rychle sedl do vozidla a uzavřel se v něm. Strážníci muže opakovaně vyzvali, aby z auta vystoupil. Na výzvy arogantní mladík nereagoval," popsala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Podle městské policie byl nad autem zavěšen kříž na jeho upevnění, který mohl spadnout a mladíka zranit nebo dokonce zabít. Muž po několikáté výzvě pootevřel okýnko, čehož strážníci využili a dokázali dveře auta otevřít.

Související obsah

"Za pomoci hmatů a chvatů hlídka mladíka dostala na plošinu odtahového vozidla. Po celou dobu arogantní muž strážníky vulgárně urážel a snažil se všemožně zabránit odtahu svého vozidla, což se mu nakonec nepovedlo," dodala Seifertová.

Mladíkovi teď navíc hrozí postih za přestupky neuposlechnutí výzvy úřední osoby, její znevážení při výkonu pravomoci a nerespektování dopravního značení. Bude se jimi zabývat příslušný správní orgán.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Odtah

Důležité Události