Domácí

Letiště v Praze nechalo majiteli auta vzkaz, po příletu ho čeká šok

Letiště v Praze nechalo majiteli auta vzkaz, po příletu ho čeká šok
Zdroj: Getty Images

Neznámého člověka, který si v únoru nejspíš vyrazil na dovolenou, čeká po návratu domů dosti nepříjemné překvapení. Zaparkoval si totiž své auto u letiště a zřejmě si neuvědomil, že se jedná o krátkodobé parkoviště. AeroParking mu nechal na okénku vzkaz s hrůznou částkou k uhrazení.

Na sociálních sítítch se objevila škodolibá fotka, která se vysmívá majiteli auta zaparkovaného na pražském letišti. Tomu však po příletu do Česka do smíchu moc nebude - zřejmě si totiž nevšiml, že stojí na krátkodobém parkovišti, kde se platí 100 korun na půl hodiny stání.

Vzhledem k tomu, že tam auto stojí už od 11. února, parkovné se za dva týdny vyšplhalo na astronomickou částku 62 400 korun. Majitele auta o tom upozornil AeroParking spadající pod Letiště Václava Havla, a to tím, že mu nalepil na okénko vzkaz.

Zdroj: Diváci TV Nova a čtenáři TN.cz

"Stojíte na krátkodobém parkovišti. Zde je parkovné 100 Kč za půl hodiny. Jelikož zde stojíte od 11. 2., Vaše parkovné ke dni 24. 2. 2019 činí 62 400 Kč. Po návratu se zastavte u nás na dispečinku v parkingu C," stojí na vzkazu.

Vedení AeroParkingu TN.cz sdělilo, že je tento omyl poměrně běžný. "Ano, stává se, že někdo stojí třeba týden na krátkodobém parkovišti." Desetitisíce, které majiteli auta na parkovném naskáčou, však letiště podle něj nevymáhá. "Snažíme se to řešit nějak lidsky," tvrdí. Majitel auta má proto slušnou naději, že z toho vyvázne poměrně lehce.

Související obsah

Mluvčí letiště původně označil vzkaz za falešný, protože něco takového nespadá do běžného postupu. Popřel tedy, že by se jednalo o oficiální výzvu. "Ihned po upozornění jsme začali zjišťovat původ oznámení, které se absolutně neslučuje s naší běžnou praxí. Prověřením okolností jsme bohužel zjistili, že výzvu vylepil bez vědomí svých nadřízených a odpovědných osob z parkingu jeden ze zaměstnanců letiště," řekl pro TN.cz Roman Pacvoň.

"Okamžitě jsme vůči zaměstnanci vyvodili důsledky a přijali nápravná opatření," informoval Pacvoň. "Případy porušení dopravního řádu tohoto charakteru řešíme obvykle dle ceníku dlouhodobého parkování," dodal.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události