Nehoda

Hitparáda řidičů: Nejvíce bourají pražští, nejméně ti z Pardubicka

Pojišťovny zveřejnily statistiku nehodovosti za loňský rok. Podle ní nejčastěji bourají řidiči v Praze, středních Čechách a také na jižní a severní Moravě. Každým rokem se u nás stane asi půl milionu dopravních nehod. Na vině bývá rychlost a nepozornost řidičů.

Nejvíce bourají pražští řidiči. Před ostatními "vyhráli" o parník. Podle statistik se v hlavním městě stane více než polovina všech nehod v republice. Pražští řidiči se ale brání.

"V Praze není tolik času a nejsou tak váhaví, a jsou trošku jakoby agresivní, ono to vypadá, že jsou agresivnější, ale nejsou," tvrdí o sobě pražští řidiči. Za ty nejhorší označují ty, co měli mělnické a berounské SPZtky.

Hodně bourají řidiči i ve středních Čechách a na jižní a severní Moravě. "Nemyslíme si, že by tady v Brně byli nejhorší řidič," brání se na jihu Moravy.

Zdroj: TV Nova

"Ostraváci nevím, že by byli nějací špatní, já jsem to slyšela o karvinských řidičích," odpověděla v anketě TV Nova žena z Ostravy.

Podle mluvčího jedné z pojišťoven Václava Bálka výzkum zahrnuje dopravní nehody od škrábanců až po ty, kdy je vůz totálně na odpis. Za drtivou většinu dopravní nehod si přitom řidiči mohou sami. Například proto, že se plně nevěnují řízení.

Související obsah

Naopak jako hoši od Bobří řeky s trochou nadsázky jezdí řidiči v menších krajích. Je to i díky tomu, že zhruba 60 procent řidičů v Česku najede ročně méně než 15 tisíc kilometrů. Většina z nich přitom pochází právě z menších regionů.

Zdroj: TV Nova

Podle Bálka nejméně bourají řidiči z Liberecka a Pardubicka. Co se týče přímo měst - kromě Prahy - nejvíce bourají řidiči v Brně a Ostravě a to jak místní tak i ti co do těchto měst přijedou odjinud.

vbo, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události