Autosalon

Startuje autosalon v Ženevě! Na tyhle novinky se můžeme těšit

Už v úterý začíná v Ženevě další ročník mezinárodního autosalonu. Ten se ponese nejen ve znamení oslav výročí některých automobilek, ale hlavně aut na elektrický pohon.

Den před slavnostním zahájením 89.ročníku mezinárodního autosalonu mají na stáncích pracovníci automobilek stále plné ruce práce. Některé automobilky tu budou slavit výročí a historické milníky. Francouzský Citroën právě zde slaví 100 let a velké oslavy se očekávají například i na stánku Bugatti, kde by měla být odhalena pocta slavnému typu 57 SC Atlantic.

V úterý uvidíme designovou studii nového mladoboleslavského elektromobilu Vision IV. Na stánku české automobilky bude mít také premiéru malé SUV Škoda Kamiq a novinkou je také kompaktní hatchback Škoda Scala.

Související obsah

Návštěvníci se mohou těšit také například na Aurus Senat, což je vozidlo, kterým se zatím projel pouze ruský prezident Vladimir Putin při své loňské inauguraci. Jaké další horké novinky ze světa automobilů se představí, vám ukážeme už v úterý v 19:30 v Televizních novinách.

Michal Čoudek/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události