Autosalon Paříž

Obýváky na kolech: Projeďte se v luxusních autech budoucnosti

Šestimetrová kapsle od Renaultu nebo retro peugeot prošpikovaný technologiemi. To jsou jen některé z aut budoucnosti, která se představila na probíhajícím autosalonu v Paříži. Nahlédněte dovnitř odvážných konceptů v reportáži kolegů z TV Markíza.

Luxusní obývák, který se může snadno změnit v kancelář nebo ložnici, a přitom vás dopravit na požadované místo. Tak si představují jízdu budoucnosti v Renaultu. Na domácí půdě v Paříži představili koncept EZ-Ultimo. Tohle futuristické vozítko už auto skoro vůbec nepřipomíná, spíš obří pojízdnou kapsli.

Zdroj: Renault

Šestimetrový autonomní kolos má přepravovat cestující, kteří si potrpí na luxus a pohodlí. K dispozici je spousta místa a moderních vymožeností. Interiér plný kůže, dřeva, ale i mramoru se dá upravit na míru. Podle automobilky by mohly elektrické vozítko využít třeba hotely nebo aerolinky při přepravě turistů. Luxusní kapsli by si lidé mohli i pronajímat.

Další francouzský výrobce Peugeot vsadil na kombinaci budoucnosti a retra a nacpal technologiemi vozidlo připomínající povedený model ze 60. let 504 Coupé.

Zdroj: Peugeot

Peugeot e-Legend je opravdu krásný kousek, vypadá jako z minulosti, ale uvnitř je to jako v modulu NASA. Volant je zasouvací, protože tohle vozítko sice má manuální ovládání, ale dá se přepnout i do autonomního režimu. "Řidič" pak může místo provozu sledovat filmy nebo vyřizovat e-maily. Jak jinak, i e-Legend jezdí na elektřinu.

Další prvky budoucnosti představily automobilky ve výbavě svých modelů. Škoda třeba v interiéru Vision RS použila ekologické materiály, takže například hovězí kůži nahradily ananasové listy… Nástupce modelu Rapid umí taky přes volant měřit puls a tlak šoféra a kontrolovat, jestli má z jízdy dostatečný požitek.

BMW zase ukázalo nový systém hlasového ovládání. Majitel může dát svému autu jméno a mluvit s ním jako s parťákem. Pokyny lze přizpůsobit podle individuálních potřeb. Odemykat a startovat jde pomocí smartphonu.

Na vychytávky z Paříže se podívejte v reportáži.

TN.cz / TV Markíza,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události