Střelba

Na dálnici někdo útočí! Řidiči mají strach, hlásí stejné díry ve skle

Stejné místo, stejné okolnosti, stejná díra ve skle... Řidiči ze Slezska se bojí neznámého útočníka. Podle všeho na auta na dálnici D48 mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem někdo střílí. Případ už řeší policie.

Zatím není jasné, jestli na auta někdo střílí z praku nebo třeba ze vzduchovky. Každopádně v posledních dnech přibývá řidičů, kteří si z dálnice D48 odvezli díru v čelním skle.

"Na dálnici Frýdek - Těšín kolem 17. hod si tak jedu a najednou prásk do čelního okna. Kámen to určitě nebyl. Nikde žádné auto, ani v předu ani v protisměru. Důlek má přesně kulatý tvar. Tak si myslím, že někdo střílel řekl bych z malorážky," popisuje svůj zážitek jeden z řidičů, který díry ve skle vyfotil a zveřejnil na Facebooku.

Okamžitě se přihlásili další s podobnou zkušeností ze stejné silnice spojující Frýdek-Místek a Český Těšín. "Stejný čas, stejná díra, stejné místo,“ podotýká jeden ze šoférů.

Související obsah

Neznámý střelec útočil u výjezdu na Hnojník nebo o kus dál u Dobré. Podle všeho v posledních dvou třech týdnech. "Přesně toto se stalo i manželovi, když jel z práce domů," popisuje žena, která díru ve skle také zdokumentovala. "Mně taky, asi 300 m za výjezdem z Dobré na Těšín. To rozhodně náhoda nebude," přidává se další řidička.

Všichni se shodují, že obrovská rána přišla ve chvíli, kdy jeli na dálnici sami. Spekulují o malorážce, vzduchovce či ocelové kuličce z ložiska vystřelené z praku.

Případ už prověřuje policie, která zajistila jedno z poškozených skel. Přibývají další a další svědectví. Preventivně na místo vyrážejí častěji policejní hlídky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události