Předjíždění

Kamion předjížděl, kde neměl, ohrozil řidiče. Případů přibývá

Další nebezpečný manévr předvedl řidič kamionu na Jihlavsku. Předjížděl tam, kde neměl, a ohrozil řidiče za sebou. Jen díky obrovskému štěstí se nikomu nic nestalo. Podobných případů v poslední době rapidně přibývá.

Šlo o centimetry. Řidič kamionu si nevšiml, že ho někdo předjíždí a vjel přímo do cesty autu pana Totha. "Já jsem musel skoro zastavit, manželka měla srdce - jak se říká - až v krku," vzpomíná Ivo Toth.

Nebezpečný manévr se odehrál nedaleko Vílance na Jihlavsku na hlavní tahu ze Znojma na Jihlavu. Řidiči kamionu poté ani nevadilo, že nákladní auto předjíždí v nepřehledném úseku, před prudkou zatáčkou. Ohrozil tak všechny okolo. Kdyby v tu chvíli někdo jel v protisměru, neměl by se šanci střetu vyhnout.

"Dopustil se přestupku, pokud dostaneme video s registrační značkou, budeme po něm pátrat," slibuje policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah

Nutno dodat, že i pan Toth by měl co dělat, aby manévr při předjíždění stihl včas dokončit. K podobným incidentům v poslední době dochází čím dal častěji. Až osm let vězení hrozí řidiči polského kamionu, který v úterý večer u Rychnova u Jablonce nad Nisou málem sestřelil osobní auto.

Ve vazbě už skončil řidič z Brněnska, který v lednu v Německu s kamionem předjížděl tam, kde neměl a málem se kvůli tomu čelně střetl s autobusem. Stíhají ho pro pokus o vraždu obecně nebezpečnými prostředky.

pez, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Předjíždění

Důležité Události