Domácí

To bylo o fous! Polský kamion odbočil přes plné čáry do osobáku

Řidičů, kteří ohrožují ostatní na silnici svojí nebezpečnou jízdou, stále přibývá. Poslední případ se stal v na silnici u Jablonce nad Nisou. Polský kamion přejel přes dvojitou čáru do protisměru, kde pak následně odbočil. Řidič, který ho v tu chvíli předjížděl, se podruhé narodil. Kolosu se vyhnul o pár centimetrů. Policisté teď hledají svědky.

Obrovské štěstí měl v úterý kolem šesté odpoledne řidič osobního automobilu, kterého dělilo od vážné nehody s kamionem polské značky jen pár vteřin. Kamioňák totiž zřejmě přejel odbočku vpravo a rozhodl se, že využije sjezd z tříproudové silnice v protisměru.

Ve chvíli, kdy ho předjíždělo ve stoupání osobní auto, náhle odbočil vlevo a přes dvojitou plnou čáru přejel do protisměru. Řidič osobáku se mu jen těsně vyhnul rychlou "myškou".

Řidič kamionu však ve své riskantní jízdě pokračoval dál. Přejel přes dvojitou čáru do protisměru a k tomu ještě najel do odbočky směrem na Rychnov. Přitom zase přejel plnou čáru.

Související obsah

Řidič dalšího osobního auta, který vše natočil na kameru, byl z jeho jízdy v šoku. "Co to bylo? Vůbec tady neměl co odbočovat. Jel přes dvojitou čáru," komentoval ve videu. Jeho spolucestující také nechápala, jak to mohl udělat.

Dopravní policisté teď žádají svědky události, aby se jim přihlásili. "Žádáme také řidiče osobního vozidla, který jel ve směru do Jablonce nad Nisou a byl jednáním řidiče nákladního vozidla bezprostředně ohrožen, aby se nám také přihlásil," uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Učinit tak mohou na telefonu 974 474 254 nebo na bezplatné lince 158.

Související obsah

Nejedná se o první případ v tomto roce, kdy někdo svou jízdou ohrožoval ostatní účastníky provozu. Například ve středu odpoledne jel v protisměru po plzeňském přivaděči směrem na Prahu řidič stříbrného peugeotu. Svědek jeho riskantní jízdy popsal, že jel asi 70 km/h a otočil se až po delší době. Případem se už zabývá plzeňská policie.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události