Dálnice

Nová dálnice a obchvaty: Lidé na Olomoucku si oddychnou

Obyvatele několika měst a obcí na Šumpersku potěší zpráva, že Ředitelství silnic a dálnic pokročilo v plánované výstavbě čtyř nových úseků dálnic. Pracuje se tam na 36 kilometrech - na prodloužení dálnice D35 a obchvatech Bludova, Zábřehu a Libivé.

Nejblíž k zahájení stavby je obchvat Bludova, kde ŘSD už získalo většinu potřebných pozemků. Díky nové, téměř šestikilometrové silnici, která spojí Postřelmov se Šumperkem, se třem tisícovkám obyvatel obce Bludov uleví od husté tranzitní dopravy. Zároveň se řidiči vyhnou nebezpečné silnici na Bludovském kopci, kterou lemuje řada pomníčků.

Další velkou investicí o něco jižněji je obchvat Zábřehu. Také v tomto případě se bude jednat o bezmála šestikilometrový úsek mezi Mohelnicí a Šumperkem, který svede dopravu mimo město.

Lépe dýchat se bude i lidem na předměstí Mohelnice - v obci Libivá. Tou každý pracovní den projede více než 14 tisíc automobilů, které by nově měly jezdit po téměř čtyřkilometrovém obchvatu.

Související obsah

A spojení Olomouckého kraje s Pardubickým by mělo urychlit nových 21 kilometrů dálnice D35. Stávající provoz na silnici mezi Mohelnicí a Moravskou Třebovou je totiž podle odborníků na hranici únosnosti - a to jak z hlediska kapacity, tak bezpečnosti. Výstavba části D35 a tří zmiňovaných obchvatů by měla vyjít na bezmála 15 miliard korun.

vbo, Zdenek Čík, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dálnice

Důležité Události