Autobus

Řidič MHD se s tím nemazal! Vzal to přes koleje na červenou! VIDEO

Řidič městské hromadné dopravy v Karlových Varech nejspíš hodně pospíchal - na železniční přejezd vjel, přestože už blikala červená.

Před přejezdem právě začíná blikat červená, závory můžou jít každou chvíli dolů, řidič autobusu přesto neváhá a přes koleje profičí. V tu chvíli veze několik cestujících.

Video zachycuje autobus MHD v Karlových Varech – Tuhnicích na frekventované Západní ulici nedaleko karlovarské hokejové arény. I podle polepu jde o linku, která zajišťuje spojení mezi Globusem v Jenišově a centrem města.

Související obsah

Červená začala blikat právě ve chvíli, kdy se autobus k přejezdu blížil. Záběry pořízené palubní kamerou protijedoucího auta ukazují, že šofér MHD měl na reakci maximálně tři vteřiny.

Sám říká, že si červených světel během tak krátkého okamžiku nevšiml. "Snažím se jezdit bezpečně, zbytečné riskování za volantem neuznávám a odsuzuji," uvedl pro TN.cz s tím, že ho chyba mrzí. "Pokud světla svítila už ve chvíli, kdy jsem byl před přejezdem, samozřejmě to chyba je. Ale muselo jít o vteřiny, nezaregistroval jsem to," dodal.

I kdyby červenou zahlédl, podle všeho by musela být jeho reakce skutečně blesková a vyžadovala by hodně prudké brždění. I tím by mohl cestující ohrozit.

Světelná signalizace na přejezdech je každopádně načasovaná s určitým předstihem, než jdou dolu závory. Tak, aby podobné zlomové okamžiky nebyly osudné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události