Kamion

Další bláznivý manévr kamioňáka! Předjížděl v obci v křižovatce

Další nebezpečný manévr českého řidiče kamionu. Šofér svého kolegu předjížděl v křižovatce a následně přes plnou čáru, a tím ohrozil cestující v protijedoucím autě. Případem se už zabývá policie.

Šofér kamionu českého dopravce ignoroval snad všechny předpisy. V obci, na plné čáře a navíc v křižovatce se rozhodl předjíždět svého kolegu. Nebezpečný manévr se odehrál v Blatné na Strakonicku.

Řidič svým manévrem ohrozil hned několik dalších řidičů. Nejprve tohoto, který právě do křižovatky přijížděl. Do mnohem horší situace ale dostal řidiče protijedoucího osobního auta. Ten musel na poslední chvíli brzdit.

"Na videozáznamu je patrné, že řidič dlouhou dobu předjíždí jiný kamion a zároveň jede v protisměru, kde mu to neumožňuje bezpečnost protijedoucích vozidel. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti silničního provozu," prozradil mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

Šofér měl zřejmě hodně naspěch. Po pár kilometrech chtěl v riskantním předjíždění pokračovat. Tentokrát už v Plzeňském kraji.

Související obsah

"Nás to samozřejmě velmi mrzí, je to věc, se kterou se neslučujeme. S řidičem vedeme kárné řízení, budeme z toho vyvozovat následky," řekl TV Nova Zdeněk Chmelík ze společnosti RoadTeam.

Případ se velmi podobá chování českého řidiče v Německu. Ten ovšem dopadl mnohem hůř, tamní úřady ho obvinili z pokusu o vraždu. Momentálně je ve vazbě v Česku a jedná se o jeho převozu do Německa.

vbo, Vladimír Hoť, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události