Nehoda

Záběry, ze kterých mrazí. Posádku dělil zlomek vteřiny od jisté smrti!

Záběry, ze kterých mrazí. Posádku dělil zlomek vteřiny od jisté smrti!
Zdroj: YouTube / Rafal Waclawek

Neuvěřitelné štěstí měla trojice mužů, jejichž auto na polské dálnici S8 sestřelil tahač kamionu. Před smrtí je zachránila jen rychlá reakce, rozhodovaly zlomky vteřiny.

Museli zastavit na krajnici, aby upevnili náklad na korbě malého náklaďáku. V tu chvíli se zezadu přiřítil nekontrolovaný tahač a jejich vůz rozstřelil.

Tři muže zachránila blesková reakce. Když zpozorovali, co se za nimi děje, vyskočili. V posledních chvíli.

Na záběrech nehody je vidět, jak rozjetý tahač rozbíjí náklaďáček o svodidla. Pak ho ještě pořádný kus tlačí před sebou. Dva muži, kteří byli před střetem na korbě, vyskakují směrem ke kraji vozovky a okamžitě mizí za bariérou. Třetí musel skákat z kabiny do silnice, takže následně ještě unikal před přijíždějícími auty. Neuvěřitelné štěstí.

Záběry natočil minulý čtvrtek Rafal Waclawek. Ten po dálnici spojující Varšavu a Bělostok jel na pracovní schůzku. “Lidem z náklaďáku se nic nestalo, stejně jako řidiči tahače,“ popsal.

Části nákladu i rozbitého vozu se rozsypaly po celé šířce dálnice. Tahač další kusy hrnul před sebou, nakonec přejel napříč všemi pruhy a zastavil ve středovém pásu.

Není jasné, proč před tím v plné rychlosti vjel do odstavného pruhu. Na videu je patrné, že tam sjel jen pár metrů před srážkou. Řidič nejspíš usnul.

"Bohužel kromě nás a řidiče jednoho passatu se nikdo o lidi z nehody nezajímal. Řidiči se prostě vyhnuli rozházeným věcem a jeli dál. Manévrovali mezi ostatními, kteří se snažili trosky sesbírat," dodal autor záběrů.

Na místo přijeli hasiči, policie i záchranka. Lékař potvrdil, že všichni účastníci šíleného střetu jsou v pořádku, podle policistů nikdo z nich neměl v krvi alkohol. Příčinu nehody polská policie vyšetřuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události