Stavba

Nové dálnice i silnice: Na těchto místech se začne stavět! PŘEHLED

V Česku se má letos začít stavět 132 kilometrů dálnic a 62 kilometrů nových silnic prvních tříd. Hotových má být ale pouze 23 kilometrů dálnic a 25 kilometrů silnic prvních tříd. Celkově se má letos prostavět jednadvacet miliard korun. Lidé však musejí počítat i s dopravními omezeními a kolonami, které už po zimě začaly.

Dopravní omezení a kolony. Silniční peklo po zimě znovu začíná. Ve staveniště se opět proměňuje dálnice D1. Zúžené pruhy a maximální povolená osmdesáti kilometrová rychlost čekají řidiče nově okolo Měřína a Velkého Meziříčí

U Velkého Meziříčí začnou stavaři s rekonstrukci nejvyššího dálničního mostu u nás. Pár týdnu v létě se na tomto 76 metrů vysokém a 425 metrů vysokém obrovi bude dokonce jezdit pouze jedním jízdním pruhem v obou směrech. Hrozit bude dopravní kolaps v celém okolí.

Celkem by se letos na D1 mohlo stavět až na sedmi úsecích naráz - což je mezi Prahou a Brnem 70 kilometrů jízdy v omezeních.

Po letech průtahů s pozemky se letos konečně hne i se stavbou jihočeské dálnice D3. Začne se už teď v dubnu. "Nejvýznamnější dálniční stavby jsou na linii D3 kde letos budeme stavět až 40 kilometrů v kuse," řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. 

Související obsah

A stavět se bude i na dálnicích D6, D7, D48, D11, a D35. A se stavebními omezeními musí letos řidiči počítat například i na obchvatech Frýdku-Místku, Opavy, Krnova,Otrokovic a nebo v okolí Holešova, Hradce Králové a Plzně.

  

Přehled míst, kde se letos bude stavět:

Silničáři staví nebo budou letos stavět osm kilometrový úseků z Mirošovic do Hvězdonic, dále pak deset nových kilometrů od Soutic až po Loket, téměř devět kilometrů z Koberovic do Humpolce a dalších třináct a půl kilometrů od Humpolce po Větrný Jeníkov.

Téměř patnáct kilometrů od Velkého Beranova po Měřín, šest kilometrů od Velkého Meziříčí západ po Velké Meziříčí východ a deset kilometrů z Devíti Křížů až po Ostrovačice. Hotov by měl být letos úplně nový 14 kilometrový úsek z Přerova do Lipníku. Celá zmodernizovaná by pak měla být D1 do roku 2021.

Na dálnici D3 letos proběhnou ty nejklíčovější stavby. Nejvíc se bude stavět v oblasti kolem Českých Budějovic. Intenzivně budou údajně silničáři pracovat i na D6 u Krušovic, D11 u Hradce Králové anebo na D35 u Opatovic.

reg/Lucie Linhartová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Stavba

Důležité Události