Policie

Policejní lov: Za jediný den 2300 závodníků a 1000 dalších hříchů

Policejní lov: Za jediný den 2300 závodníků a 1000 dalších hříchů
Zdroj: Tomáš Krist / MAFRA / Profimedia

Opět se potvrdilo, že s dodržováním rychlostních limitů se mnozí řidiči na českých silnicích moc nemažou. Při speciální policejní akci hlídky ve středu zkontrolovaly na 7500 aut, při tom nachytaly 2300 řidičů, kteří překročili povolenou rychlost.

Kontrola dodržování předepsané rychlosti bylo hlavním cílem velké středeční bezpečnostní akce nazvané příznačně Speed Marathon. Policejní hlídky obsadily tisícovku úseků po celé republice.

Část kontrolovaných míst vybrali sami policisté, na další je v nedávném hlasování navedli přímo lidé z daných regionu. Nejvíc lokalit bylo ve Středočeském kraji, v Praze a v Jihomoravském kraji.

Související obsah

Přestože se o akci předem vědělo a policie zveřejnila i seznam míst, kde se bude měřit, v síti uvízlo na 3200 hříšníků. Překročení povolené rychlosti hlídky naměřily dvou třetinám z nich. “Do akce bylo nasazeno přes 800 policistů, kteří v průběhu dne zkontrolovali téměř 7500 vozidel. I přesto, že byla veřejnost předem informována o stanovištích a celé akci, policisté zjistili celkem 3193 dopravních přestupků, z čehož přes 2300 případů bylo porušení stanovených rychlostních limitů,“ upřesnila policejní mluvčí Hana Rubášová.

Další vybrané přestupky:

- nevyhovující technický stav vozidel: 162

- nepoužití bezpečnostních pásů: 104

- vozidla bez dálničních známek: 39

- jízda pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky: 27

Související obsah

Akce se konala i v předchozích dvou letech. Před rokem při ní hlídky odhalily 3300 přestupků, přičemž rychlost překročilo zhruba 2600 řidičů. V roce 2017 policisté zjistili přes 2500 přestupků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Policie

Důležité Události