Polcie

Takhle kosí překážky policejní řidiči. Zvládnou opravdovou rychlost?

Takhle kosí překážky policejní řidiči. Zvládnou opravdovou rychlost?
Zdroj: Policie ČR

Řidiči, kteří mají zvládat nejrychlejší policejní vozy a dálniční speciály, měli perný týden. Na brněnském autodromu absolvovali trénink jízdy ve vysokých rychlostech.

Na brněnském Masarykově okruhu se tento týden prohánělo to nejrychlejší, co má česká policie k dispozici. Řidiči policejních dálničních speciálů tam zkoušeli, jak své vozy zvládnou ve vysoké rychlosti.

Instruktoři pro ně simulovali krizové situace ze silničního provozu a policejní piloti museli zvládat úhybné manévry, krizové brždění a správné vedení vozidla.

Jak jim to šlo? Posuďte sami podle krátké ukázky:

Na sociálních sítích to policejní řidič zachycený na těchto záběrech schytal hlavně za držení volantu. Je vidět, jak se snaží napasovat palec tak, jak mu radil instruktor. Zároveň se už předem připravuje na to, že bude ostře točit doprava a posouvá ruku o něco výš, než by měl.

Jak tedy ideálně držet volant? S rukama v pozici tři čtvrtě na tři. To umožní řidiči největší rozsah, aniž by musel přehmatávat. Zároveň má nejlepší představu o pozici předních kol.

A co ten palec? Při běžné jízdě je jistější palcem obejmout věnec volantu. Při ostřejší jízdě, v terénu či při prudkém manévrování však instruktoři doporučují mít palce o volant pouze opřené tak, aby nedošlo ke zlomenině prstů či zápěstí.

Víc o správném držení volantu ZDE:

Související obsah

Policista na záběrech každopádně svoji jízdu zvládl. I tak se do policejních šoférů řada lidí v komentářích na sítích trefuje. Že neumí řídit? Policie má jednoduchou odpověď – video z nedávné ostré akce v Brně:

Výcvik má řidiče na podobné akce připravit. Bezprostředně po splnění každého úkolu řidiči dostávají od instruktora zpětnou vazbu a rady, co při dalším pokusu vylepšit.

Náročným výcvikem prošlo během týdne 60 policistů. Trénink navazuje na předchozí kurz, při kterém trénovala stovka policistů na polygonu při nižších rychlostech.

Související obsah

Výcvik dotuje Jihomoravským krajem v rámci podpory složek IZS. “Do budoucna bychom rádi tímto způsobem dovzdělali i další policisty, například ze zásahové jednotky či prvosledových hlídek,“ doplnil policejní mluvčí Pavel Šváb.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události