Dálnice

Stavaři se pustili do dalšího úseku D55. Uleví se hlavně Otrokovicím

Řidiči na východě Moravy se po letech příprav dočkají dalších kilometrů dlouho očekávané dálnice D55. Ta má v budoucnu propojit Olomoucko s jihem Moravy. Stavbaři momentálně pracují na úseku jižně od Otrokovic na Zlínsku.

Tímto úsekem v podstatě dokončí i obchvat města. Ten je totiž už několik let hotový jen z části a velmi silnou dopravou trpí hlavně otrokovická místní část Kvítkovice.

Na tento budovaný tří kilometrový úsek naváže po letech peripetií s výkupy pozemků i část budoucí dálnice do Starého Města u Uherského Hradiště. Ta by měla vznikat už v příštím roce.

Velmi nadějně vypadá i stavba dál na jih, a to k Moravskému Písku. Za to pravým opakem je dálnice D49. Ta má vést už z hotového dálničního křížení u Hulína na Holešov, Fryšták a dál ke slovenské hranici.

Související obsah

Od slavnostního zahájení stavby už uplynulo deset let, ale ani výročí nic nemění na tom, že se stavba vůbec neposunula. Už dávno se po D49, alespoň v některých úsecích, mělo jezdit. Výstavbu ale blokují neustálé průtahy aktivistů kvůli nejrůznějším živočichům na trase dálnice. Už to řeší i soudy.

pan, Petr Zapletal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dálnice

Důležité Události