Policie

Policista zabavil motorku a chtěl se projet. Nedopadlo to dobře!

Policista zabavil motorku a chtěl se projet. Nedopadlo to dobře!
Zdroj: Twitter

Tenhle newyorský policista by se nejspíš měl vrátit na akademii, aby trochu potrénoval jízdu na motorce. Ta poslední se mu totiž vůbec nevydařila. Skončil v nemocnici.

Policista právě zabavil nelegální motorku v newyorské čtvrti Harlem. Rozhodl se, že si užije trochu divočiny a na nedalekou stanici ji odveze sám. V uniformě, ale bez helmy odhodlaně nasedá a vydává se vstříc křižovatce. Jenže upravená motokrosová yamaha se mu splaší pod zadkem.

Video zveřejněné na Twitteru zachycuje důstojníka Briana Hintona jak stroj marně krotí, evidentně projíždí na červenou a málem trefí auto, které se blíží zprava. Stihne se vyhnout, ale manévr se mu definitivně stane osudným.

Policista tvrdě dopadá bokem i hlavou na silnici. Sice se hned zvedá, ale ostudu už nezakryje.

Drsnému pádu se smějí jak lidé na ulici, tak kolegové nešikovného policisty, kteří celé akci přihlížejí a k jízdě ho před tím povzbuzovali. Závodníkovi v uniformě ale do smíchu moc nebylo. Podle deníku New York Post skončil se zraněným ramenem na ošetření v nemocnici.

Související obsah

Motorku, která není schválená pro provoz na veřejné komunikaci, objevili policisté opuštěnou na křižovatce. Jezdec jim unikl. Před tím prý na divokých strojích s několika parťáky bezohledně kličkovali po silnicích. Do pronásledování se zapojilo několik hlídek, ale akce se jim moc nepovedla. Při nahánění dalšího jezdce se zranil ještě jeden policista.

Newyorští policisté mají podle New York Post povoleno řídit konfiskované dopravní prostředky. Ale otázkou je, jestli mohou řídit nelegální motorky bez helmy a ochrany očí a jezdit na nich na červenou... “I motorky je třeba nějak přepravit, když nemáme přívěs. Nemůžete je nechat na ulici," cituje deník policejní zdroj. Nicméně “incident“ prý policie interně prošetří.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události