Dálnice D1

Praha se chystá na dopravní kolaps! Začne oprava roku

Praha se chystá na dopravní kolaps! Začne oprava roku
Zdroj: Profimedia

Následujících několik týdnů budou pro řidiče využívající dálnici D1 a Pražský okruh velkou zkouškou nervů. Začínají totiž rozsáhlé opravy, které s vysokou pravděpodobností totálně rozloží dopravu. Řidiči se uzavírky roku obávají a očekávají dlouhé kolony. V některých fázích oprav totiž silničáři ponechají řidičům jen jeden jízdní pruh.

Už v sobotu ochromí dopravu u Prahy oprava křižovatky D1 s Pražským okruhem. Obnovené práce na dálnici D1 začnou oficiálně v pondělí 15. dubna, už víkend předtím se však v úseku značně omezí doprava. "Doprava směrem na Prahu bude vedena dvěma jízdními pruhy, odbočení na kolektor a D0 jedním jízdním pruhem," sdělilo Ředitelství silnic a dálnic.

Monstrózní akce naplno započne v pondělí. "Celá oprava bude rozdělena do šesti navazujících etap, aby byl vždy v maximální možně míře zachován provoz,“ sdělilo ŘSD. Problémem však je, že kolonám se půjde jen těžko vyhnout. V průběhu těch se bude měnit i dopravní značení, což zmate i ty řidiče, kteří místem projíždí denně.

Do oprav křížení Pražského okruhu a nejfrekventovanější české dálnice se silničáři pouštěli už loni, několik desítek let stará pokládka už nezvládala nápor projíždějících aut. A ze stejného důvodu to celé začne nanovo i letos.

Související obsah

Od 20. dubna bude dokonce doprava na Brno ve večerních hodinách stažena do jednoho jízdního pruhu. Od 23. dubna by však podle plánů měla být opět vedena třemi jízdními pruhy.

Největší omezení bude podle ŘSD o víkendech, kdy není u hlavního města takový provoz. Pokud všechno půjde tak, jak má, vše by mělo být hotové do konce května. Celá oprava bude stát 250 milionů korun bez DPH.

A dopravní uzavírkou budou muset řidiči počítat i v ulici Topolova na Zahradním městě v Praze. Praskl zde vodovod a propadla ses silnice, dopravní omezení a výluka MHD by měla dělat do neděle.

mj
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události