Doprava

Velikonoce jsou nejtragičtější dny na silnicích. Policisté zahájili akci

Podle dopravních policistů nás během Velikonoc na silnicích čekají jedny z nejkritičtějších dnů v roce. Policie proto už dnes zahájila celorepublikovou dopravně-bezpečnostní akci. I tak už se dnes na silnicích umíralo.

Velikonoční svátky na silnicích začaly tragicky. Ve středu kolem šesté hodiny ranní u Svojšovic ve středních Čechách najel řidič do mostního pilíře, který je podjezdem železniční tratě a po nárazu na místě zemřel.

Podle policejních statistik jsou velikonoční svátky jedním z nejkritičtějších období v roce. V příštích dnech tak budou policejní hlídky na každém kroku. "Dopravně - bezpečnostní akce je zaměřena zejména na požívání alkoholu ze strany řidičů," vysvětluje policejní mluvčí z Vysočiny Stanislava Miláčková.

Související obsah

Navíc o Velikonocích vyráží auty i ti, co obvykle nejezdí, hlavně za návštěvami příbuzných. Silnice tak budou plné svátečních řidičů. "Objevují se na silnicích i řidiči, kteří tak často třeba nevyjíždějí. Zároveň se do provozu dostávají lidé, kteří začínají vyrážet na chalupy a chaty," vysvětluje Veronika Vošicka Buráňová, expertka z BESIPu. Obří dopravní akce bude probíhat ode dneška až do velikonočního pondělí.

David Pik/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události