Zahraničí

Autosalon v Číně: Podívejte se na nejnovější trendy i nové modely

Na šanghajském výstavišti se od úterý prezentuje více než tisícovka vystavovatelů z celého světa. K vidění jsou modely aut určené jen pro asijský trh, představují se koncepty nových modelů i nejnovější trendy z oblasti auto-moto průmyslu.

Autosalon v čínské Šanghaji je především o vystavovatelích z Číny. K vidění jsou nejen chytrá auta a příslušenství, které v Evropě jen tak neuvidíte, ale i nejmodernější novinky na trhu a vize vzdálené i blízké budoucnosti.

Některé automobily svým tvarem a vybavením připomínají spíš vesmírné koráby. Příkladem je koncept značky Icona s názvem Nucleus. Interiér připomíná víc obývák než auto, řízení zvládne autopilot, místo sedaček tu jsou lehátka a atmosféru pokoje dotvářejí květiny.

Čínský trh má mnoho specifik. A automobilky, které vyrábí i jinde na světě, se tomu přizpůsobují. Ani auta známá u nás tu nejsou stejná. Většinou jde o detaily, například je to více chromu, interiér v kůži, propojení s mobilem a samozřejmě připojení k internetu, na to si čínští zákazníci obzvlášť potrpí.

Související obsah

Na jednom z největších autosalonů na světě, který očekává návštěvnost přes milion lidí za pouhý týden, se představí stovky modelů ve světové premiéře. Vystavovatelé je prezentují v osmi halách na rozloze, na niž by se vešlo asi devět pražských Václavských náměstí.
 

Bára Divišová / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události