Zahraničí

Odstartoval čínský autosalon, Škodovka představila elektromobil

V Šanghaji odstartoval jeden z největších autosalonů na světě. Více než sto značek tam představuje nejnovější modely. V asijské premiéře se tam ukázal i koncept prvního velkého elektromobilu mladoboleslavské automobilky, která se ho na trh chystá uvést příští rok.

Více než tisícovka vystavovatelů z celého světa na ploše 36 hektarů, stovky modelů aut představených ve světové premiéře. Největší autoudálost roku v Číně odstartovala v úterý.

V úterý a ve středu je autosalon otevřený výhradně pro novináře, aby si veškeré modely mohli bez tlačenic nafotit. Tisíce lidí se starají o hladký průběh, na pořádek dohlíží všudypřítomná ochranka i policie a na každém kroku vidíte uklízeče, kteří neustále dokola přelešťují auta i podlahy.

Své zastoupení má na salonu více než stovka značek a svůj stánek tam má i mladoboleslavská automobilka, která prezentuje svou vizi elektrické budoucnosti, představila koncept elektromobilu, který se chystá začít sériově vyrábět. Sériový model, který se uvede na trh v příštím roce, se tomu vystavenému bude velice podobat. Verze pro Evropu se bude vyrábět v Mladé Boleslavi.

Související obsah

"Tento koncept je blízko sériové podobě, zpětná vazba od návštěvníků autosalonu je velice pozitivní," sdělil předseda představenstva Škoda auto Bernhard Maier.

Autosalon pozítří otevře brány i běžným návštěvníkům, organizátoři očekávají, že za týden ho navštíví přes milion lidí.
 

Bára Divišová / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události