Hasiči

Mladý pár zapomněl na brzdu. Auto skončilo 8 metrů pod hladinou

Mladý pár zapomněl na brzdu. Auto skončilo 8 metrů pod hladinou
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Nezkušenost mladého řidiče donutila pardubické hasiče ke kurióznímu, ale zároveň dost náročnému zásahu. Osmnáctiletý mladík zaparkoval Škodu Octavii na břehu rybníka, ale nezatáhl ruční brzdu. Auto skončilo v osmimetrové hloubce.

Potápěči v plné výstroji museli v neděli do akce k rybníku mezi Hrádkem a Doubravicemi u Pardubic. Musel se potopit do osmimetrové hloubky. Pro auto.

Mladý pár tam totiž utopil Škodu Octavii. Podle policie zaparkovali na břehu zadkem k vodě, ale osmnáctiletý šofér zapomněl na ruční brzdu. Auto se pak samo rozjelo do vody a skončilo hluboko pod hladinou.

Profesionální hasiči vyjeli k rybníku před 18. hodinou. “Vystrojení potápěči pomocí navijáku vytáhli vůz z hloubky zhruba osm metrů,“ popsala mluvčí Vendula Horáková. Zásah proběhl hladce, krátce po 19. hodině bylo auto z vody venku. Samozřejmě nepoužitelné.

Související obsah

Mladík i dívka vyvázli bez zranění. Co přesně u rybníka rozptýlilo jejich pozornost, ve zprávě hasičů není. Každopádně mladý řidič si už asi vždycky dá na ruční brzdu pozor.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události