Zahraničí

Muž zemřel za volantem, odvážný kamioňák naskočil za jízdy

Muž zemřel za volantem, odvážný kamioňák naskočil za jízdy
Zdroj: Twitter

Řidič kamionu a hlídka dálniční policie mají za sebou zásah připomínající vyhrocenou scénu z filmu. Na dálnici se jim podařilo zastavit tahač, který po komunikaci jel bez někoho, kdo by ho řídil. Uvnitř pak bohužel objevili tělo dalšího řidiče, kterému už přivolaný lékař nemohl pomoci.

Ve středu kolem deváté večer přijala tísňová linka hlášení o kamionu, který jel bez řidiče po dálnici A1 ve směru na Dortmund. Rozjetý vůz totiž přitáhl pozornost dalších řidičů, kteří riskovali vlastní zdraví, aby jedoucí kolos, který se pohyboval zhruba patnáctikilometrovou rychlostí, zabrzdili.

Provoz na dálnici se zastavil, zatímco se řidiči kamionu (43, 58) snažili na jedoucí vůz naskočit. Jeden z řidičů se snažil rozbít okénko spolujezdce, aby se dostal dovnitř, uvádí německá policie v tiskové zprávě. Policie v dodávce najela přímo před jedoucí kamion, aby se ho pokusila přibrzdit. Auta v tu chvíli jela nárazník na nárazník.

Toho využil jeden z řidičů a díky další opoře policejního nárazníku se mu podařilo rozbít okénko a vyšplhat do kabiny. Kamion se konečně podařilo zastavit.

Související obsah

Statečný řidič (43), kterému se podařilo kamion zastavit, se při celém incidentu pořezal a byl následně ošetřen na místě. Bohužel pro muže, kterého našli ve voze, již bylo pozdě, přivolaný lékař ho prohlásil za mrtvého.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události