Tesla

Vandalové se baví objížděním auta klíčem. Tesla je ale překvapila!

Vandalové se baví objížděním auta klíčem. Tesla je ale překvapila!
Zdroj: YouTube / Tesla Sentry Mode

Majitel elektromobilu Tesla Model 3 přišel ke svému vozu a s hrůzou zjistil, že má celý pravý bok poškrábaný klíčem. Proč tohle někdo dělá? Díky bezpečnostnímu systému, který Tesla do vozů montuje se mohl přesvědčit, jak k poškrábání došlo a taky si velmi dobře prohlédnout tváře dvou zoufalců, kteří mu elektromobil zničili.

Dva muži přicházejí k autu, prohlížejí si lak. Vypadá to, že řidič ze sousedního vozu jim nejspíš neopatrností při vystupování vlastními dveřmi vrazil do boku. A tak se ho rozhodnou ztrestat. Jeden z mužů bere do ruky klíč a nenápadně sousední auto přejíždí. Ničí mu celou pravou stranu.

Dvojice se výsledkem svého počínání velmi dobře baví. Na dalším záběru je vidět, jak se chechtají. A pak si dají druhé kolo. Nesmyslné ničení doprovodí ještě pořádná rána dveřmi jejich starého pickupu.

To ale netušili, že se celá scénka z parkoviště v centru kalifornského Sacramenta zaznamenává na kamery. Tesla totiž elektromobily vybavuje speciálním bezpečnostním systémem. V takzvaném Sentry Mode elektromobil sleduje a natáčí svoje okolí několika kamerami, aby zachytil případné zloděje nebo právě vandaly. Pokud zjistí třeba poškození okénka, zapíná alarm, rozsvítí ovládací panely a zapne hudbu na plné pecky. Zároveň varuje majitele zprávou na mobil.

Související obsah

Majitel tak má k dispozici kvalitní záznam, který může předat policii. V případě šíleného počínání dvojice vandalů s klíčem kamera bohužel nenatočila espézetku sousedního auta, ale oběma mužům je na záběrech velmi dobře vidět do obličeje, video navíc koluje internetem jako virál, je tak velmi pravděpodobné, že je někdo identifikuje. Smích tak dvojici nejspíš přejde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události