Policie

Čech fotil smrtelnou nehodu. Dostal krutou lekci! Souhlasíte?

Čech fotil smrtelnou nehodu. Dostal krutou lekci! Souhlasíte?
Zdroj: Policie / BR24

Dost drsný postup zvolil dopravní policista na německé dálnici A6. Rozhodl se školit řidiče, kteří si za jízdy natáčeli smrtelnou nehodu kamionu. Byla to terapie šokem, na kterou nejspíš hned tak nezapomenou. Navíc je natáčení nehody stálo přes 3.300 korun na pokutě.

Řidiči projíždějí kolem tragické nehody a za jízdy si místo fotí nebo natáčejí. Zastavuje je dopravní hlídka. “Chcete vidět mrtvé lidi? Chcete? Pojďte, něco Vám ukážu,“ nastupuje na ně starší policista. Nechápající šoféry vede zpátky na místo, kde leží oběť nehody. „Chcete ho vidět. Tam leží. Podívejte se, můžete ho pozdravit,“ pokračuje drsná lekce.

Řidiči většinou až v tu chvíli pochopí, že je policista kárá. Otáčejí se, nikdo blíž k nehodě nechce. „Nechcete ho vidět? Tak proč fotíte? Styďte se,“ dodává výchovně policista. A jako tečku na závěr řidiče informuje, že budou muset zaplatit 128,50 v eurech (zhruba 3.300 korun) jako pokutu. V Německu je totiž focení a natáčení nehod už od roku 2017 trestné. Za vážné narušení bezpečnosti nebo práce záchranářů dokonce hrozí i vězení.

Drsnou lekci rozdávala německá policie v úterý u Norimberku. Výchovný “políček“ dostal i český řidič, jak je vidět na videu, které zveřejnil bavorský rozhlas BR24. Další šofér je z Maďarska. Za své chování se hned omlouvá, pokárání ani pokutě se ale nevyhne.

Související obsah

Záběry pořídili sami policisté, chtěli upozornit na nešvar, který se na silnicích a dálnicích rozmáhá. Zvědaví a senzacechtiví řidiči s mobilem v ruce (někdy dokonce v obou) často ještě víc komplikují dopravu v okolí nehod, místo aby se věnovali řízení. Mnohdy způsobí další srážky.

Související obsah

Za drsný postup ale šéf dopravní policie ve Feuchtu Stefan Pfeiffer sklidil i kritiku. Byl prý příliš tvrdý a neprofesionální. “Jak můžou řidiči vědět, že je to smrtelná nehoda? Proč záleží na tom, odkud jsou? Je to policejní důstojník, nebo kněz? Neschvaluji focení nehod, ale ani neprofesionální chování policie,“ píše například jeden z kritiků policejního postupu.

Většina komentářů ale takhle osobní a tvrdý přístup schvaluje. Video se šíří internetem a mnozí lidé dokonce žádají pro policistu vyznamenání. Co si myslíte vy?

Postup policie už komentoval i bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann. Konfrontace hříšníků přímo se smrtí řidiče kamionu byla podle něj správná a oprávněná. "Domnívám se, že tohle téma musíme řešit emocionálně,“ uvedl pro bavorský rozhlas.

Schválil také další zvýšení trestů za natáčení nehod, o kterém se teď v Německu diskutuje. Chování některých řidičů je podle něj “pobuřující a nesnesitelné“.

Za policistu se postavily i odbory. Postup ve výjimečné emocionální situaci prý byl neobvyklý, ale správný.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události