Autobus

Vezl cestující nebezpečným úsekem, přitom si psal na mobilu!

Lákadlo sociálních sítí může tvrdě dopadnout i na profesionály. Dokládá to video ze Slovenska, kde cestující v autobuse natočila řidiče, jak se při jízdě náruživě věnuje svému mobilnímu telefonu.

Video riskantně se chovajícího řidiče vzniklo minulý týden v pátek na Slovensku. Jednalo se o meziměstský spoj mezi obcemi Valaliky a Košice. "Dnes jsem si tak cestovala autobusem a řidič celou cestu chatoval. Ještěže jsem seděla vepředu a dávala pozor na cestu," napsala na svém facebookovém profilu autorka videa.


Na snímku je vidět, jak řidič jednou rukou drží volat a druhou obsluhuje mobil. Místy si něco čte, jindy také něco zapisuje. Zřejmě se jedná o některý messenger, tedy aplikaci pro chat s dalšími lidmi. Když řidič přejíždí projíždí železničním přejezdem, v jedné ruce drží mobil a zároveň volant.


Pro slovenský portál tvnoviny.sk ještě autorka videa podrobněji rozvedla nebezpečnost úseku. "Obec Valaliky začíná u železniční křižovatky, což je úsek s vysokou nehodovostí s velmi nebezpečnou, klikatou cestou. Na ní se stává mnoho smrtelných nehod," popsala žena.

Související obsah


Dodala také, že kvůli nebezpečnosti úseku se již sepisují petice za jeho rekonstrukci. Hlavními důvody jsou směrem ven klopené zatáčky a povrch silnice, který je ve špatném stavu.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Autobus

Důležité Události