Nebezpečné předjíždění

Řidiči měli naspěch. Při předjíždění málem způsobili vážnou nehodu!

Hodně nebezpečný manévr předvedli řidiči dvou osobních aut při předjíždění kamionu. Stalo se to na Třebíčsku. Jen díky obrovskému štěstí a duchapřítomnosti řidiče protijedoucího vozidla nedošlo k tragédii.

Dvě osobní auta předjíždějí kamion. Manévr dokončují už přes plnou čáru. Přitom přímo proti nim jede vozidlo v protisměru. Tady šlo o centimetry. Svým hazardováním oba řidiči ohrozili všechny okolo sebe.


Nebezpečný manévr se odehrál na silnici mezi Jihlavou a Znojmem u Želetavy na Třebíčsku. Naštěstí to dopadlo dobře. Čelnímu střetu zabránil šofér protijedoucího vozidla, který téměř zastavil a vyjel až ke krajnici.

Související obsah


Přitom na Císařské cestě, tedy hlavním tahu z Jihlavy na Znojmo, nejde o první podobný případ. Jen o pár kilometrů dál u Jihlavy předjíždělo osobní auto kamion i přesto, že proti němu jela další vozidla. Tohoto řidiče už policisté vypátrali. Hrozí mu vysoká pokuta.


"Jednáním řidiče se zabýváme, v současné době případ šetříme. Řidič je podezřelý z dopravního přestupku," řekla jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Související obsah


Nebezpečné předjíždění se ale netýká jen osobních aut. Na stejné silnici u Vílance na Jihlavsku v nepřehledném úseku vyjel do protisměru i kamion. Ten ještě měl štěstí, nikdo nejel v protisměru.


Mnohem hůř to o pár dnů později dopadlo ve stejné zatáčce při havárii dvou osobních aut. Čelní střet nepřežili dva lidé. Viník nehody, řidič silného sporťáku, který vjel do protisměru, zůstal téměř nezraněn.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

David Pik, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události