Ředitelství silnic a dálnic

Řidiči neumí jezdit v omezení! Jste na tom lépe? VIDEO, jak na to

V létě čekají na řidiče desítky omezení po celém Česku. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) proto připravilo devět instruktážních videí, jak se mají řidiči v zúžení chovat.

Videa jsou určena spíše pro začínající řidiče, připomenout si zásady správné jízdy v dopravním omezení by si měli ale všichni, kdo se chystají v létě vyjet na silnice. Pokud se tak bude chovat každý řidič, lze podle ŘSD předejít dalším komplikacím.

"V současnosti probíhají opravy dálnic a to přináší častá dopravní omezení - snížení rychlosti, zúžení šířky pruhů nebo převedení provozu do protisměru. V těchto omezeních platí: Zpomal, budeš rychlejší," nabádá ŘSD v prvním instruktážním videu řidiče.

V devíti videích, která najdete zde, silničáři popisují, jak správně jet tak, aby zůstal provoz plynulý a spořádaný. Poukazují také na to, že se často nevyplatí přejet do levého pruhu - už kvůli tomu, že v zúžení mají kamiony v pravém pruhu menší prostor.

Související obsah

Řidiči by měli v omezení dodržovat střídavou jízdu, hlídat si odstup od levé i pravé strany a jet blízko hranice rychlosti. Pokud vznikne kolona, musí auta vytvořit pruh pro průjezd záchranářských vozidel. Nechte si také prostor pro případné manévrování.

Důležitá je podle ŘSD také informace, že konec dopravního omezení neznamená, že by měli řidiči okamžitě zrychlit na maximum. "Nepospíchej, to raději vyraž na cestu dříve a s prací na silnici počítej dopředu," radí silničáři.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události