Dálnice

Měření rychlosti na opravovaných úsecích! Víme, kde hrozí pokuta

Televize Nova má jako první k dispozici seznam opravovaných úseků dálnic, kde se bude měřit rychlost. A nepůjde jen o dálnici D1. Kamery se budou instalovat už za pár týdnů.

Zatím si řidiči s omezenou rychlostí v opravovaných úsecích moc hlavu nelámou. Nejpozději od července ale budou muset sundat nohu z plynu - pokud nebudou chtít platit pokutu.

"Úseková měření rychlosti plánujeme na čtyřech úsecích modernizace D1," uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Jde o úseky ve Středních Čechách mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi a také Souticemi a Loktem a o další dva na Vysočině.

Rychlost se tam bude měřit na 14kilometrovém úseku mezi Velkým Beranovem a Měřínem, posledním je pak šestikilometrový úsek okolo Velkého Meziříčí.

Související obsah

Pokud řidič překročí povolenou rychlost, bude ho čekat tisícikorunová pokutu. Už v minulosti na měřených úsecích kamery nachytaly tisíce hříšníků měsíčně.

Letos si ale poprvé budou muset dát pozor řidiči nejen na dálnici D1. Jeden měřící systém chce ŘSD namontovat i těsně před Prahou na osmikilometrový úsek hradecké dálnice D11.

David Pik/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dálnice

Důležité Události