Silničáři

Silničáři nestíhají sekat trávu! Přes porost řidiči nevidí ani patníky

Silničáři nestíhají jarní sečení. Přerostlou trávu i stromy našly štáby TV Nova v blízkosti silnic po celé republice. Podle řidičů i dopravních policistů takový porost ohrožuje bezpečnost provozu.

Patníky a další bezpečnostní prvky se ztrácejí ve vysoké trávě. Dopravní značky zakrývají stromy. Na mnoha místech silnice připomínají spíše džungli a je jedno, jestli jde o hlavní tah nebo okresku.

Třeba mezi Jihlavou a Smrčnou je tráva u silnice vysoká zhruba metr a půl, patníky v ní vidět nejsou vůbec - stejně jako u silnice první třídy mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem.

Kvůli vysoké trávě je nepřehledná i křižovatka na silnici ze Zlína do Holešova, vysoká tráva je třeba i mezi Černým Dubem a Boršovem nad Vltavou na Českobudějovicku. Ani tam nejsou pořádně patníky vidět.

Související obsah

Zarostlé okolí silnic přitom podle odborníků ohrožuje bezpečný provoz, hlavně v noci a také v nepřehledných úsecích. "Řidič nevidí dostatečně včas dopravní značku, nevidí dostatečně včas situaci, která je v protisměru," vyjmenovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Silničáři, kteří za sečení odpovídají, se hájí tím, že nestíhají. "Teď tu bylo poměrně deštivé období, takže tráva roste rychle. Sečeme zhruba od půlky května, máme zhruba 20 % hotovo," sdělil náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočina Tomáš Mátl. Všude posekat prý silničáři stihnou nejdříve v polovině července.

David Pik/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události