Policie

Střelba na auta u Frýdku-Místku objasněna! Policie zná viníka

Policisté objasnili údajnou střelbu na auta na dálnici u Frýdku-Místku. Po odvysílání reportáže TV Nova se policii začali ozývat řidiči s tím, že mají v čelních sklech díry po projektilu.

Všechny případy se staly letos v březnu na dálnici D46 z Frýdku-Místku do Českého Těšína. Řidičům při jízdě najednou do předního skla udeřil neznámý předmět a vytvořil v něm prasklinu. Řada šoférů si myslela, že na ně někdo střílí.


"Najednou - prásk - do čelního okna. Kámen to určitě nebyl. Nikde žádné auto ani vpředu ani v protisměru." řekl redakci jeden z poškozených řidičů. Televizi Nova se začali ozývat další řidiči s podobným zážitkem. "Nic nejelo. Nikde. A najednou jsem dostal ránu, jakoby to přiletělo ze vzduchu," přidal se další.


Policie během vyšetřování ale provedla balistické zkoušky, které vyvrátily verzi, že by někdo na auta úmyslně střílel. Stopy po projektilu tak s největší pravděpodobností způsobily drobné kameny štěrku, které se od kol odrazily a shodou okolností narazily do skla. I přesto dopravní experti hovoří o obrovském štěstí, že se nikomu nic nestalo.

Související obsah

To potvrdil i dopravní expert Miroslav Charouz: "Ten řidič může reagovat panicky, může škubnout volantem, prudce brzdit, to vede k obrovským řetězovým nehodám."

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události