Domácí

Žena se bála o své dítě! Omylem ho zamkla v rozpáleném autě

Hasiči v Českých Budějovicích ve středu vyprošťovali malé dítě, které omylem zůstalo v uzamčeném autě. Ven ho dostali během pár minut a naštěstí je v pořádku. V souvislosti se současnými tropickými teplotami upozorňují záchranáři, aby lidé nenechávali děti ani zvířata zavřená v autech.

Malé dítě zůstalo zamčené v autě kvůli neopatrnosti své matky. Naštěstí nebylo uvnitř dlouho. Když matka zjistila, že se do auta sama nedostane, na nic nečekala a ihned zavolala hasiče. Těm netrvalo ani deset minut a dítě dostali ven.

V tomto případě šlo o nešťastnou náhodu, kterou se matka ihned snažila řešit. Venkovní teploty jsou v těchto dnech velmi vysoké a v uzavřeném autě na sluníčku pak i životu nebezpečné. Kabina auta se už po pár minutách může snadno změnit ve výheň.

Lidé by proto neměli nenechávat děti, ale ani zvířata bez dozoru zavřená v autech. Případy, kdy zůstane dítě nebo pes uvězněné v rozpáleném autě, nejsou totiž vůbec neobvyklé. Většinou jsou to tedy případy, které se stanou z neopatrnosti. O omyl se ale třeba rozhodně nejednalo v případě majitele psa, kterého nedávno nechal majitel v rozpáleném autě v Jindřichově Hradci a odešel se koupat.

Související obsah

Zasáhnout musela přivolaná hlídka. Strážníci se pak nestačili divit, když jim majitel psa řekl, že ho v autě s pootevřeným okénkem nechal kvůli tomu, že pro něho neměl hlídání, a že je pes v autě zvyklý. Muži teď hrozí pokuta ve výši několik desítek tisíc korun.

reg/Michaela Klárová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události