Předjíždění

Řidič autobusu na Pardubicku měl naspěch, vytlačil auto za krajnici!

Divoký předjížděcí manévr autobusu ohrozil ostatní řidiče v sobotu na Pardubicku. Muž, který při uhýbání musel s autem najet za krajnici, ale také není zcela bez viny, nedodržel bezpečnou vzdálenost.

Čtenářka TN.cz zaslala redakci video velmi nebezpečného manévru autobusu, který pro společnost Amazon rozváží zaměstnance. Vše se stalo poblíž Pardubic ráno v sobotu 22. června.


Řidič autobusu měl zřejmě naspěch a pustil se do předjíždění. Měl ale co dělat, aby se dostal zpět do svého pruhu předtím, než ho minou auta v protisměru.


Ohrozil přitom řidiče osobního auta, který musel částečně vyjet za krajnici, aby se vyhnul srážce se silničním kolosem. Jen chvíli poté, co se autobus vecpal mezi osobní auto a před ním jedoucí kamion, v protisměru prosvištěla kolona v čele s mnohatunovou cisternou.

Související obsah

Redakce TN.cz požádala společnost Amazon o vyjádření. “Bezpečnost je pro nás v Amazonu nejvyšší prioritou a řízení zaznamenané na videu není v souladu s vysokými nároky, které na své externí partnery klademe. Věc prošetřujeme a přijmeme potřebná opatření,“ uvedla mluvčí společnosti Miroslava Jozová.


Autobus sice riskantně předjížděl, řidič osobního auta ale asi nedodržel bezpečnou vzdálenost od kamionu před ním. Jak je z videa vidět, na tachometru měl rychlost 75 kilometrů za hodinu. Při takové rychlosti je bezpečná vzdálenost asi 42 metrů, počítáme-li s dvouvteřinovým pravidlem.


Do takové mezery by autobus zřejmě neměl problém se vejít, obvyklá délka autobusů je 12 metrů. To ovšem řidiče autobusu nijak neomlouvá.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události