řidič

Řidič táhl strážníka na kapotě pěší zónou. "Jinudy to neumím," tvrdil

Řidič dodávky se snažil na pražském Václavském náměstí vjet do pěší zóny. Zastavit se ho pokusil strážník, který se zachytil pravých dveří auta. Řidič se i s ním rozjel a zastavil až po desítkách metrů. Nadýchal téměr jedno promile alkoholu.

"Pražští strážníci zastavili řidiče zásobovacího vozidla, který chtěl vjet do zákazu vjezdu. Na jejich upozornění a doporučení objízdné trasy zareagoval vulgárně a zákaz nerespektoval," informovala pražská městská policie na facebooku.

Zároveň zveřejnila video, na kterém je konflikt mezi řidičem a strážníky vidět. Řidič chtěl v sobotu ráno vjet z Václavského náměstí do Jidřišské ulice, která je pěší zónou a kromě MHD, záchranných vozů a aut s povolením do ní auta nesmí.

Když řidiče muži zákona zastavili, zjistili, že povolení nemá, a nařídili mu zónu objet. Muž se ale začal rozčilovat, byl vulgární a tvrdil, že jinou trasu nezná. "Stejně pojedu tudy, jděte do prd…. Jezdím tu vždycky a jinudy to neumím," měl říci strážníkům.

Související obsah

Jeden ze strážníků se zachytil pravých dveří dodávky, řidič se ale i s ním do zákazu rozjel. Zastavil až zhruba po 40 metrech, kabinu však stále odmítal opustit a zapřel se nohama i rukama. Hlídka ho nakonec dostala ven donucovacími prostředky.

"U pětapadesátiletého řidiče bylo následně provedenou orientační dechovou zkouškou naměřeno přes 0,8 ‰ alkoholu. Případem se bude dále zabývat Policie ČR," uzavřeli strážníci.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události