Záchrana

Potetovaný frajer vytlačil auto s mladou rodinou ze silnice. A je za hrdinu!

Potetovaný frajer vytlačil auto s mladou rodinou ze silnice. A je za hrdinu!
Zdroj: Profimedia

Otec devítiměsíční dcerky hledal hrdinu, který v neděli odpoledne jemu, jeho ženě i dívence nejspíš zachránil život. Rodinu totiž upozornil, že z nádrže auta crčí benzín. Díru do ní nejspíš propálil poškozený výfuk.

"Díky všem! Toho borce jsem právě našel. Trochu mě děsí síla sociálních sítí, ale občas to má i své výhody. Díky!" napsal později řidič pod příspěvek.

Vše přitom začalo dost strašidelně. "V neděli odpoledne na konci dálnice D4 těsně před příjezdem do Prahy jsem byl přinucen neznámým autem sjet za okraj do trávy. Vozidlo zastavilo, vyběhl potetovaný frajer a měl jsem trochu nahnáno," popsal ve facebookovém postu Martin Čapek, jehož příspěvěk už sdílely desetitisíce lidí.

Druhý šofér ovšem Čapka pouze chtěl upozornit, že mu z auta proudem vytéká benzín a nabídl mu pomoc. "Situace se již zdála pod kontrolou, tak jsem mu řekl, že vše zvládnu, podal mu ruku a poděkoval," vypráví motorista.

Související obsah

Šok prý zažil až v servisu, kde se od mechaniků dozvěděl, že měl obrovské štěstí. "Poničený výfuk prý roztavil nádrž a benzín vytekl, kam se dalo. Kdyby mě ten anděl strážný nechal jet ještě pár set metrů, tuhle zprávu bych už ani nepsal," zamyslel se Čapek.

Proto neznámého hrdinu hledal, aby mu mohl alespoň ještě jednou poděkovat. "Můžete mi pomoci tím, že zprávu nasdílíte a kdoví, třeba ho najdu. Žijem jen jednou! Díky," uzavřel svůj příspěvek šofér.

A je vlastně vůbec možné, aby poškozený výfuk propálil díru do nádrže? Podle zkušeného mechanika Vratislava Tučka ano. "Osobně jsem to sice nikdy neviděl, ale možné to je. Zvlášť v místě, kde výfuk vede těsně kolem nádrže," vysvětlil Tuček.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Záchrana

Důležité Události