Převoz zvířat

Muž nacpal do fiatu krávu. Hledali ho policisté celého okresu

Pořádný šok čekal řidiče na jedné z polských cest. V malém osobním autě totiž někdo ve Velkopolském vojvodství převážel na zadních sedadlech tele. Odvážného řidiče hledala také policie. Celý případ má však zajímavé rozuzlení.

Při pohledu na malé auto je jasné, že najít v něm pohodlí mohou mít i průměrní lidé. To však řidiči nezabránilo, aby do něj nacpal malé tele. Zvíře je na zadních sedadlech a v kufru nacpané jako sardinka v plechovce.

Nečekaného pasažéra se povedlo natočit jednomu z řidičů. Případem se dokonce zabývali také policisté. "Žádné oficiální oznámení jsme nedostali, videa jsme si však všimli sami na sociálních sítích. Na základě toho jsme vedli kroky k nalezení majitele vozidla," řekla pro portál TVN24.pl mluvčí místního oddělení policie v Kaliszi.

Po několika hodinách se jim podařilo řidiče vypátrat. "Ukázalo se, že jde o zemědělce z obce Želazkow," potvrdil policejní mluvčí Andrzej Borowiak. Podle policistů však bylo vše v souladu se zákonem.

Auto, ve kterém řidič tele vezl, bylo totiž evidováno jako nákladní vůz. "Vozidlo je vybaveno speciální ochrannou mřížkou a protiskluzovou rohožkou na podlaze," vysvětluje Borowiak. Farmář policistům prozradil, že tele koupil na trhu a převážel ho na svou farmu.

Související obsah

Zvíře vážilo pouze šedesát kilo, takže auto nebylo přetížené. Podle policejního mluvčího tak nebude v této věci zahájeno žádné řízení.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události