Harley-Davidson

Praha se chystá na sraz harlejářů. "Je i pro rodiny," zvou organizátoři

Pražské výstaviště v Holešovicích o víkendu už pošesté ožije srazem slavných a silných amerických motocyklů. Organizátoři očekávají tisíce strojů a v plánu je, stejně jako při minulých ročnících, i spanilá jízda centrem města. I když by se mohlo zdát, že se jedná o akci pouze pro drsné motorkáře, rodiny s dětmi jsou vítány.

Sraz milovníků motocyklů Harley-Davidson je opět tady. Nadšenci se do Prahy sjedou v pátek a v sobotu. "Čekáme tisíce motocyklů, takže můj odhad, kolem pěti, sedmi tisíc, které tu projedou," uvedl organizátor Michal Šesták.

Na výstavišti v Holešovicích se od čtvrtečního rána vše chystalo na vystoupení kaskadérů, výstavy nových motorek i veteránů, thajský box, pole dance, řadu koncertů či freestyle motocross.

"Ta akce je určená úplně pro všechny. Pro lidi, kteří mají rádi motocykly bez rozdílu značek, ani nemusí motocykl vlastnit. Je určená určitě pro rodinu, je určená opravdu pro úplně každýho," prohlásil Šesták.

Ač by se mohlo zdát, že po loňských megaoslavách výročí značky nebudou obyvatelé Prahy 7 z akce nadšení, na sociálních sítích ji naopak podporují. "My jsme se včera rozhodli, že pro všechny obyvatele Prahy 7 je na občanku vstup zdarma," dodal organizátor.

Související obsah

V sobotu dopoledne je v plánu tradiční jízda motocyklů, která by ale nijak neměla omezit běžný provoz. "My jsme letos žádný tzv. inženýrsko-dopravní opatření nechystali, protože ta akce je samozřejmě daleko menšího rozsahu než loňský oslavy," prohlásil Šesták.

Spanilá jízda startuje na holešovickém Výstavišti. Kolona možná až tisícovky motocyklů se zastaví na Václavském náměstí, pak bude pokračovat k Tančícímu domu, kolem Rudolfina a přes Letnou zpět na Výstaviště, kam dorazí před polednem. Je určena pro motocykly všech značek.

Aleš Vašíček/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Harley-Davidson

Důležité Události