Motorka

Legenda se vrací. Elektrický Pionýr se leskne mezi hity Motosalonu

Legenda se vrací. Elektrický Pionýr se leskne mezi hity Motosalonu
Zdroj: Motoscoot

Ve společnosti luxusní novinky Harley Davidson Sport Glide od nebo nové Hondy GL 1800 Gold Wing se na brněnském výstavišti představuje česká legenda – klasický „pincek“. K vidění je v rámci 9. ročníku mezinárodního veletrhu Motosalon.

Pionýr v režii opavské firmy Motoscoot má na brněnském Motosalonu světovou premiéru. Jde totiž o elektrickou verzi, která navazuje na model se spalovacím motorem v licenci Hondy z roku 2006. A když „pincek“, tak v retro stylu. „Novinka je odkazem na prvního Pionýra z roku 1956, modelovou řadu 555,“ vysvětlil Pavel Brída z firmy Motoscoot.

E-Pionýr umí až sto kilometrů v hodině a baterie vydrží vzdálenost 100 kilometrů. „Prototyp je vybavený českým patentem, původně leteckým motorem od společnosti Emerze elektro, u kterého byl snížený výkon z 30 kW na 6 kW,“ popsal Pavel Brída.

Související obsah

Cena by se v základní verzi motoru do 3 Kw měla pohybovat okolo 70 tisíc korun a se sériovou výrobou chtějí v Opavě začít od roku 2019. E-Pionýr by měl postupně nahradit svého staršího benzinového bratra, který se přestává vyrábět kvůli emisním normám.

Opavský Motoscoot chystá v Brně i další premiéry. V Česku poprvé představí elektrickou verzi motocyklu Jawa Duck 125 se 17palcovými koly, motorem Bosch a baterií Panasonic. A evropskou premiéru si odbydou elektrická vozidla e-choice v podobě malého osobního elektromobilu a také dodávky pod značkou Velorxtrike. Českou premiéru bude mít motocykl Bajaj 400.

Brněnské výstaviště otevírá brány už dnes. Příznivcům motorek a čtyřkolek bude patřit až do neděle 11. března. Součástí je samozřejmě adrenalinový doprovodný program a nechybí nabídka motorkářského vybavení.

Související obsah

České stroje se budou snažit prosadit v nabité konkurenci, veletrh nabídne to nejlepší od všech významných značek. Tady jsou ta největší lákadla:

Ducati

Premiéra revoluční v nabídce ikonického italského výrobce – nový čtyřválcový motor V4 koncepce, přímá návaznost na speciál z MotoGP – k vidění bude verze „S“ s elektronicky nastavitelným podvozkem a výkonem 214 koní!

BMW

Prémiová německá značka BMW letos sází hlavně na dva všeuměly s označením F 750 / F 850 GS. Lehké, univerzální motorky si umí poradit nejen na silnici, ale i v lehkém terénu.

Harley Davidson

Dohromady 21 nejnovějších modelů, včetně luxusní novinky Sport Glide s monumentálním zdvihovým objemem motoru 1745 kubických centimetrů. Americká legenda ale bude v Brně žít i přestavbami, které představí v rámci programu Battle of Kings 2018.

Honda

Největší japonský výrobce Honda přiváží na veletrh řadu novinek, ale tím nejobdivovanějším motocyklem bude bezpochyby nová Honda GL 1800 Gold Wing, která je kombinací luxusu, pohodlí a síly šestiválcového motoru.

Kawasaki

Japonská Kawasaki v Brně ukáže nový model s označením Ninja H2 SX, který do světa motorek přináší technologii přeplňování kompresorem a jako jeden z prvních sériových strojů nabídne maximální rychlost přes 300 km/h.

Husqvarna

Modely Husqvarna Svartpilen 401 a Vitpilen 701 vynikají neuvěřitelnou lehkostí, zpracováním a originalitou. Strohá koncepce 21. století opřená na jednoznační individualitě.

Triumph

Retro je v kursu a když britská legenda Triumph přivedla na trh model s názvem Bonneville Bobber, doslova se po něm na showroomech zaprášilo. Brno se může těšit na představení novinky Bobber Black.

Ural

Motorky s klasickou sajdkárou se dnes už tak často nevidí.

Yamaha

Budoucnost motocyklů nemusí mít bezpodmínečně jen dvě kola. Japonský gigant představí v české premiéře stroj Yamaha Niken, revoluční novinku v podobě tříkolky s velkým tříválcovým motorem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události