Motocykly

Prahu zaplavily stovky motorkářů! Burácející stroje projely městem

Prahu zaplavily burácející motocykly. Tisícovka motorkářů na silných strojích si připomněla pompézní loňské 115. narozeniny značky Harley-Davidson. Každý milovník těchto strojů si na holešovickém Výstavišti přišel na své a nechyběla ani spanilá jízda centrem města.

Harlejáři při spanilé jízdě odjeli tradičně už v deset hodin dopoledne z Holešovic na Václavské náměstí, jehož horní část na několik minut zcela zaplnili. Pak se vydali zase zpět na Výstaviště. A že to byla parádní podívaná - co motorka, to originál.

"Je to totiž tak, že Harley prodává polotovary a potom si to každý dotvoří sám. Někdo má motorku udělanou víc do hezka, jiný do rychla nebo do cestování a už jenom různý typy laků a ozdob je fantastická záležitost," sdělil organizátor akce Jaroslav Vavřina.

Na srazu ale nechyběly ani historické motocykly nebo ty nejnovější kousky. Vůbec poprvé byl v čČské republice k vidění nový HD, elektrický livewire.

Tradičního vousatého, potetovaného gangstera podle organizátorů z harlejáře udělaly filmy. Štáb TV Nova ale na jednoho takového narazil. Vypadal jako dvojník komiksového a filmového Hellboye. "První motorku jsem si přinesl v krabici jako lego. Je to druhá rodina, postavíte si motorku a s ní máte novou rodinu," popsal.

Už dávno také neplatí, že by za řídítky silných burácejících motorek seděli jen muži. "Já jezdím sama a manžel jezdí taky sám. My máme každej svoji," prohlásila motorkářka.

Harley days si nenechala ujít ani nejstarší členka a motorkářka, 71letá Jaroslava. "Jak si sednete v 17 letech na harleje, tak už nestárnete. Já tu mám ještě neteř, tu vozil děda na harleje a teď jezdí sama," uvedla Jaroslava.

Jana Schillerová/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události