Počet zdrogovaných řidičů na silnicích se nedaří snižovat. Potvrzuje to i poslední případ z jižní Moravy. Omámený řidič naboural v kempu dvě auta a pak vyrazil na cestu. Jel v protisměru a jeho jízdu natočili pohotoví řidiči.
Zdrogovaný mladík za volantem se choval, jako by vůbec nevnímal dopravní značení. Policisté ho naháněli přes celé Brno, kterým projížděl rychlostí až sto kilometrů v hodině. Během šílené jízdy najížděl levou stranou vozu přes dvě plné čáry do protisměru, pak zvolna předjížděl. Protijedoucí auta mu očividně vůbec nevadila.
Chvíli to vypadalo, že bude pokračovat až do příkopu, ale nakonec se zařadil zpět do svého pruhu. Cestou naboural dvě auta a než dojel do padesát kilometrů vzdáleného Znojma, způsobil další nehodu. Naboural několik aut a zastavila ho až namířená pistole. Test potvrdil, že před jízdou bral drogy.
Podobných případů měli loni policisté přes dva tisíce. Podle jejich statistik počet zdrogovaných řidičů za volantem meziročně vzrostl o třináct procent.